cccccccccccc

aaaaaaaa

Bizi Arayın 0532 261 18 25

Hasta Bakıcı

 Sorumluluk, Güven, Empati, İşbirliği, Çözüm

HASTA  BAKICI HİZMET ALANLARI:

 Hasta Bakıcı: hizmeti bu işi en iyi bilen hasta bakıcılar tarafından yapılmalıdır.Hayatımızın her hangi kısmında hasta bakıcısına ihtiyac duyabiliriz. Ayrıca hayatın içerisinde herkesin yaşlılık veya hastalıkla karşılaşabileceği için hasta bakımı yada hasta bakıcısı ihtiyaç olacaktır. yaşlılığa bağlı olarak vücudumuzda ileri gelen hastalıklarla savaşmak zorunda kaldığımızda da hasta bakıcı hizmeti gerekli olacaktır..Genellikle yaşlanmaya bağlı olarak ağır hastalıkların tedavi sürecinde hastane koşullarına gerek kalmadan kontrol ve uzun süreli tedavi için evde nekahat dönemi zorunluluğu olabilir.hasta bakıcı ve hasta bakıcı işte bu durumlarda kendimiz için veya yakınlarımız için hasta kişi kimse onun başında durulması, ihtiyaçlarının karşılanması ve sürekli kontrol altında tutulması gereklidir.B unun içinde hasta bakıcı veya hastabakıcısına ihtiyaç vardır. Eğer sevdiğimiz bir kişinin veya bir yakınımızın hastalığında hastane koşullarına gerek kalmamış ancak normal hayat koşullarına da daha hazır olması gerçekleşmemiş ise evimizde kendisi ile ilgilenmek için sürekli Hasta Bakıcı veya hasta bakıcısı bulunması gerekir. Ancak yoğun iş koşullarında bizim için bu durum mümkün olmadığında devreye Hasta Bakıcısı hizmeti girer. Genel ismiyle bakarsak; teşhis, tedavi veya tedavi sonrası sürecinde hasta kişilerin hastane koşullarına ihtiyaç kalmaması durumunda uzman kişilerin öneri ve kontrolleri ile hastanın yaşadığı mekanda günlük ihtiyaçlarının görülerek Hasta Bakıcı hizmetlerinin verilmesi ve psikolojik rehabilitasyonun da sağlanması hizmetine Hasta Bakıcı ve hasta bakıcısı hizmeti denir. Sadece ailemizdeki yaşlı ve hasta bakıma muhtaç kişiler için olduğunu düşünmememiz gereken hasta bakıcısı hizmeti fiziksel açıdan rehabilitasyon gerektiren veya hayat fonksiyonlarını kısıtlayan hastalıklardan muzdarip tüm kişiler içintalebinde bulunabilirsiniz. Hasta bakıcı hizmeti basit bir işlem olmayıp, yeri geldiğinde hayati öne taşıdığı için herkesin yapabileceği bir iş değildir ve önemli eğitimlerin alınması gerekir. Ülkemizdeki Hasta Bakıcısı ve hasta bakıcısıların büyük bir kısmı kadınlardan oluşmaktadır. Sadece hasta kişinin tedavisiyle ilgilenmenin yanında ona ev yaşamında yardımcı olmak görevi de bu hizmete dahil olduğu için ev işlerinden de yardımcı olmaktadırlar. Sevdiklerimizin hayatlarını etkileyecek hizmeti alacağımız hasta bakıcıların son derece güvenilir ve tecrübeli hasta bakıcılar olması gerekmektedir. Siz hasta yakınları elimizden geldiğince seviyeli ,düzgün,dürüst,saygılı personeliyle hizmet ekibimizle sizlere hizmet için yanınızdayız.

Hasta Bakıcı; ne demek sağlam insanken Hasta Bakıcı kelimesi bize ne kadar uzak! Oysa hayatın bize neleri getirip neleri götüreceği belli olmadığı için, her an hastalıkla karşı karşıya kalma durumunu da göz önüne almak gereklidir. Sevdiğimiz, değer verdiğimiz kişi hastalanınca günlük yaşamında mutlaka bir yardımcıya ihtiyaç duyulmaktadır.Çünkü hastanın rutin ilaç verilme saatini, yemek yeme saatini geçirmemek  vaktinde vermek gerekmekte, temizliğine önem verilmek zorundadır. Hele birde küçüklüğümüzden beri bizi sevgi ve özveriyle büyütüp bugünlere getiren anne ve babamız, dedemiz, anneannemiz, çok sevdiğimiz gözümüzden bile sakındığımız çocuğumuz hastalanmaya görsün ne yapacağımızı şaşırırız. Mecburiyetten çalışılıyorsa hastaya vakit ayıramaz, zorlanır hatta doğru düzgün bir bakım yapılamadığından iyileşme süresi uzar, iyileşemez veya hasta kurtarılamaz. Buda çok büyük bir kayıp yaşatır insanlara. O yüzden sizlerin işlerini kolaylaştıracak Hasta Bakıcılarımızı tam aradığınız özelliklerde.

HASTA  BAKICI HİZMET ALANLARI:
Ameliyat sonrası rehabilitasyon süreci geçirenler, kalp, damar ve tansiyon hastaları,Demans,Parkinson,Panik atak,Alzhimer, kanser hastaları, felçli kişiler, diabet hastaları, nöroloji hastaları, oksijen tedavisine ihtiyaç duyan kişiler, doğum yapan anneler, akciğerve

Hasta ve yaşlı  bakıcıları seçim konusunda titizlik gösteriyoruz. Onlarda şu özellikleri arayarak seçiyoruz; 1.Sigara içmemeli, 2- Güler yüzlü olmalı 3- Sorumluluk bilincinde olmalı, 4- Mutlaka iş derneyimi olmalı.Firmamız olarak en iyi hizmeti almak için,hemen sizde bizlere iletişim adresimizden ulaşarak hizmet alabilirsiniz

Hasta bakıcı, hastanelerde bakıcı  doktorun hastaların tedavisiyle ilgili Hemşire Bakıcı emirlerini yerine getiren ve hemşirelere yardım eden görevli.

Görev olarak sağlık memurunun yükümlülükleri; Sosyal Sigortalar Kurumu, sağlık teşkilatı yönetmeliğine göre; hastaların her türlü hizmetlerine bakmak, hastaların bulunduğu oda ve salonların, yataklarının temizliğini yapmak, gerektiğinde sağlık durumunu gözlemlemek, sorumlusu olduğu araç, gereç, yatak, çamaşır ve temizlik malzemesini korumak şeklinde özetlenebilir.

[1]..Hastabakıcıların görevleri ve yetkileri 25 Şubat 1955 tarihli Hastaneler Talimatnamesinde şöyle belirtilmiştir. Hastabakıcılar, başhemşire ve hemşire tarafından kendilerine verilen görev ve hizmetle ilgili emirleri yapmakla mükelleftirler

[2]..Hastabakıcıların görevleri, hastaların her türlü hizmetlerine bakmak, hasta oda ve koğuşlarını yapmak ve düzeltmek, geceleri nöbet tutmaktır. Hastabakıcıların tercihan kadın olması lâzımdır. İstenen evsafta kadın hastabakıcı bulunmadığı zaman bu göreve erkekler de alınabilir . Bu Yorum Alıntıdır ..

BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞINTLFNasdasd

ANA SAYFA

istanbul ve türkiye genelinde hasta bakıcı hizmetleri

Hasta Bakıcı Firma Tanıtımı

Hasta bakımı profesyonel olarak ve gerekli yeteneklere sahip hasta bakıcı veya hasta bakıcıları tarafından verilen ve uzman bakıcılar tarafından verilmesi gerekli olan hizmettir.

Hasta bakımında önemli olan bu hizmeti güvenilir ve işinin ehli bakıcılardan almaktır.

Hizmetlerimiz arasında evde 7/24 hasta bakımı, gece hasta bakımı, gündüz hasta bakımı, hastanede hasta bakımı, erkek hasta bakıcı, bayan hasta bakıcı gibi hizmet seçenekleri mevcuttur.

Kadromuz profesyonel bakıcı ve hemşirelerden oluşmaktadır.

Verdiğimiz Hizmetler;

  • Hastanın temizliğini en iyi şekilde sağlamak.
  • Kişisel ihtiyaçların sorunsuz bir şekilde giderilmesi.
  • Banyo, giyinme, soyunma vb. gibi özel ihtiyaçlarında yardımda bulunmak.
  • Hastanın kıyafetlerini ve kullandığı araç ve eşyaların hijyenini sağlamak.
  • Felçli hastalar için tekerlekli sandalye ve bezleme ihtiyaçlarını steril bir şekilde gidermek.
  • Nabız, ateş, tansiyon ölçümü ve solunum kontrolü gibi temel sağlık fonksiyonları kontrol altında tutmak.
  • Hastanın doktorları ile sürekli iletişim halinde olup gerekli bilgi ve önerileri eksiksiz bir şekilde uygulamak ve ailesiyle paylaşmak.
  • Hastanın beslenme ve tüketim ihtiyacını eksiksiz sağlamak.
  • İlaçlarını vaktinde ve kullanım şekline uygun bir şekilde hastaya içirmek.

Firmamız konusunda uzman ve işini gerçekten severek yapan tecrübeli çalışan kadrosu ile hizmet vermektedir. Sizler için özel bir yere sahip aile büyüklerinizin eksiklerini tamamlayan ilgiye ve yardıma ihtiyaç duydukları anda yanlarında olan profesyonel hizmeti ve tamamen onların mutluluğunu isteyen çalışma arkadaşlarımıza gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçerek hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Hasta Bakım Hizmetine Neden İhtiyaç Duyarız?

Neden bir hasta bakıcısı ihtiyacı duyarız sorusuna gelince günümüzde hepimizin bir işle meşgul olması, sorumluluklarımızın bulunması, hasta bakımı konusunda tecrübesiz olmak, sadece gündüzleri veya geceleri evde bulunma, hastanın bakımının zor olması, hastanın devamlı gözetim altında tutulması gibi durumlar

Güvenilir ve uzman ellerden bu hizmeti almak isterseniz hasta bakım servisi olarak hizmetinizdeyiz.